DOLICE I OKOLICE

Villa Świerkowa Dolina położona jest w miejscowości sięgającej korzeniami do średniowiecza.

Villa Świerkowa Dolina położona jest we wczesnośredniowiecznej wsi Dolice (niem. Dölitz) w woj. zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim 20,5 km na południowy wschód od Stargardu.

W odległości 15 km od obiektu znajduje się pole golfowe „Modry Las” w Choszcznie, a w odległości zaledwie 20 km gród Piastowski Pyrzyce.Okoliczne jeziora, lasy, parki, liczne trasy piesze i rowerowe, pole golfowe, a także pozostałości kultury łużyckiej zapewniają różnorodną formę wypoczynku i rekreacji. Wędkarze, ornitolodzy, archeologowie, miłośnicy wycieczek pieszych i rowerowych zachwycają się każdą chwilą spędzoną w Villi Świerkowej Dolinie i w jej okolicach. Dolice, Mogilica, Sądów to miejscowości, w których znajdują się rozległe kurhanowe cmentarzyska i towarzyszą im ślady osad z okresu rzymskiego i starszego, wczesnego średniowiecza a także grodziska słowiański z XIII w.

Okoliczne miejscowości bogate w ruiny zabytków stwarzają każdemu turyście okazje do poszukiwania wiedzy na temat ich historii powstania.

2 komentarze:

  1. Widoki piękne, klimat do pozazdroszczenia-Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak piękne tereny..mieszkam tu od dziecka, a ciągle coś nowego odkrywam:) pozdrawiam cieplutko

      Usuń

Dziękujemy, za każdy pozostawiony komentarz, dzięki Wam wiemy po co istniejemy:)