piątek, 26 września 2014

11 października 2014 warsztaty kulinarne Villa Swierkowa Dolina

Zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne kuchni włoskiej w Villa Świerkowa Dolina, które odbędą się 11 października 2014 roku (sobota) w godz. 11-16 – REZERWACJA
Program warszatów kulinarnych:
Bruschetta com pomodori
Zuppa di zucca e sedano rapa
Tagiatelle fatte in casa con crema di pomodorini, basilico e grana
Spaghetti aglio, olio, peperoncino
Tiramisu


Wszystko okraszone tradycją i historią kuchni włoskiej. Ukoronowaniem dnia nauki będzie uroczysta kolacji przy lampce prosecco. 
Prowadzący warszaty kucharz włoski Riccardo, posiada wieloletnie doświadczenie kucharskie zdobywane we Włoszech, jak i Niemczech. Dowiedz się wiecej o warsztatach kulinarnych w Villa Świerkowa Dolina.
Zapraszamy, koszt warsztatów  – 269 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Wymagana przedpłata 20%.
Zgłoszenie emailowe swierkowadolina@o2.pl

środa, 24 września 2014

Ogłoszenie wyników Konkursu

Zwycięzcą Konkursu ogłoszonego przez Villa Świerkowa Dolina została Pani Agnieszka Bis Wilczyńska. Gratulacje dziękujemy wszystkim za super zabawę, zbliżamy się do 300 polubień, więc zaraz będzie kolejny Konkurs, w którym wygraną będą cantucci:) 
 

Jesienne przepisy - zupa z kasztanów

Lato przewinęło bezpowrotnie.. dziś pierwszy dzień jesieni. U nas w Villi Świerkowa Dolina zawitała kuchnia jesienna..

Za oknem jeszcze pięknie, choć już dni chłodniejsze.. Listki powoli żółkną, pokrywają
się czerwienią..a synuś znosi do domu kasztany i żołędzie.. 











Ach nie ma nic lepszego, jak ogrzanie się ciepłem zupy w chłodny dzionek, zwłaszcza, gdy jej przygotowanie trwa 15 min.W domku ciepło, z kominka zaczyna bić ciepło, a w garnku gotujemy zupę z kasztanów ..
Przepis: 150 gr selera, 150 gr kasztanów jadalnych już upieczonych, 1 marchewkę, 1 ziemniak, 600 gr wywaru warzywnego, 1 cebula dymka, 200 ml mleka, oliwa z oliwek, rozmaryn, liść laurowy, sól, pieprz.
Kasztany myjemy, nacinamy i pieczemy w piekarniku o temperaturze 200 stopni przez ok. 20-25 min. Garnek stawiamy na małym ogniu, wlewamy oliwę i dorzucamy drobno pokrojoną cebulę
z marchewką, następnie dodajemy drobno posiekany seler oraz pokrojonego w kostkę ziemniaka. Razem wszystko mieszamy, dodajemy liście laurowe i pozostawiały na wolnym ogniu na kilka minut, do czasu, aż wszystkie warzywa zmiękna i wydobędzie się z nich cudowny aromat tkwiący w nich.. Następnie dodajemy wcześniej upieczone i obrane ze skorupek kasztany i zalewamy wszystko wywarem i mlekiem, przykrywamy pokrywką i gotujemy na wolnym ogniu przez jeszcze pare minut delektując się zapachem wydobywającym się z garnka. Gdy zapach rozejdzie się po całej kuchni wiemy, że zupa już gotowa. Możemy przed podaniem zupy zblendować wszystko w celu uzyskania jednolitej, kremowej konsystencji. Doprawiamy do smaku. Podajemy z rozmarynem. Zupa
z kasztanów jest sycąca i delikatna, o smaku słodkiej nuty
. Smacznego...Buon appetito!


piątek, 19 września 2014

Czas na Paccheri

Paccheri  to rodzaj tradycyjnego napoletańskiego makaronu, typu "secco". Makaron wyróżnia charakterystyczny kształt prostokąta i długi czas gotowania, tj. 15 min. A zwykle  makarony gotujemy nie dłużej niż 10 minut.

W sklepach znajdziemy paccheri produkowane przez De Cecco i  Garofalo. To dobrej jakości, oparte na tradycyjnej recepturze produkty. Nasi kucharze śmiało polecają paccheri tych firm. Możecie je kupić w Lidlu, Tesco, Realu i Carrefour..





Nazwa paccheri pochodzi od greckich słów oznaczających "cała" i "ręka". We włoskim języku oznacza "pacca" uderzenie otwartą ręką w policzek, ale nie intencją wrogości tylko przyjaźni. Kiedyś zostałam tym "miłym zwyczajem" przyjęta do rodziny włoskiej.

Paccheri znane jest od XVI wieku. Produkcja rozpoczęła się w Gragnano sprzyjał temu właściwy mikroklimat (gleba, wiatr, woda). Do jego wykonania używano semola di grano duro z wodą źródlaną gragnano. Początkowo paccheri określany był makaronem biedoty, gdyż szybko pozwalał na zaspokojenie głodu, że względu na swoje właściwości odżywcze.
Król Ferdinando II di Borbone wprowadził makaron przygotowywany tym sposobem do menu dworskiego. Gragnano stało się miastem znanym z makaronów.

Najbardziej tradycyjny sposób to paccheri  z pomidorami i rybami. W Villi Świerkowa Dolina często przyrządzamy paccheri z riccotta, parmezanem i bazylią. Ostatnio zrobiliśmy wariację paccheri z mascarpone ( zobacz tu ),  znakomicie podkreślone smakiem prosecco. Uczta dla duszy i ciała..

Jeśli nie macie czasu na gotowanie, a chcielibyście spróbować proponuje przygotować paccheri w prosty, amatorski i domowy sposób (choć włoscy kucharze czuliby się oburzeni podaniem paccheri w nietradycyjny sposób).

Ugotowane paccheri polewamy oliwą, posypujemy startym parmezanem i ozdabiamy bazylią.
Łatwe, proste w swej istocie i szybkie w przygotowaniu danie, do tego bardzo smaczne.

Włoskie powiedzonka  z użyciem paccheri: stare sotto al pacchero, co można porównać do na polskiego powiedzonka być pod czyimś pantoflem:)
Możecie macie ulubiony sposób przygotowania paccheri, podzielcie się z nami.

niedziela, 14 września 2014

Konkurs na FB w Villi Sierkowa Dolina do wygrania warsztaty kulinarne.

Z okazji przekroczenia 200 polubień na Facebooku ogłaszamy konkurs. Do wygrania zaproszenie na jednodniowe warsztaty kulinarne w Villa Świerkowa Dolina, które odbędą się 27 września 2014 r.


Zasady konkursu:
1. Polub naszą stronę
2. Udostępnij jeśli masz ochotę naszego posta z FB o konkursie
3. Napisz ciekawy komentarz.
4. Jeśli masz ochotę dodaj nas do obserwuj.

Ogłoszenie wyników 24 września 2014 r.
W razie pytań prosimy o kontakt emailowy: swierkowadolina@o2.pl lub rezerwacja.swierkowadolina@gmail.com
Życzymy miłej zabawy:)


piątek, 12 września 2014

Cantucci-biscotti di Villa Świerkowa Dolina

Cantucci to włoskie ciasteczka pochodzące z Toskanii. Nie trzeba jechać do Włoch, by ich skosztować w Villa Świerkowa Dolina są przepyszne. 

Chrupiące migdałowe ciasteczka cantucci - przebój popołudnia.Zobacz więcej o przepisach na włoskie pyszności i warsztatach kulinarnych na naszej stronie - kliknij tu :), zapraszamy.




środa, 10 września 2014

Dr Irena Eris zawitała w Villa Świerkowa Dolina

Podjęcie decyzji nie zawsze przychodzi mi łatwo, zwłaszcza, gdy chodzi o zakupy do Villa Świerkowa Dolina..tym razem przyszło mi zmierzyć z wyborem kosmetyków do domowego SPA. Chciałam, aby każdy z gości robiący samodzielnie zabieg w naszym SPA poczuł chwilę relaksu i odprężenia..wcale nie było łatwo, przeglądalam oferty wielu firm, czytałam o zaletach i wadach produktów,  podpytywałam znajomych, ale na identycznie zadane pytanie padały różne odpowiedzi.
Wybór padł - produkty Dr Ireny Eris, sama bardzo je lubię, używam je od wielu lat, pomyślałam sobie, że cenowo może są kosztowne, ale moi goście zasługują na chwile przyjemności połączoną z luksusem.. Poza tym poczułam się bezpiecznie oferując gościom produkty sprawdzone, co do których stosowania sama jestem przekonana.


Obowiązkowo więc w SPA Villa Świerkowa Dolina pojawił sie peeling do ciała HAWAII, ponieważ jest o konsystencji miękkiej, gęstej piany z drobinkami pestki awokado przyjemniej dla skóry. Zapach wydobywający się z kosmetyku o nucie bryzy morskiej, pozwala przenieść się naszym gościom na słoneczne plaże.
Kolejny kosmetyk, który zagościł w naszym SPA to śródziemnomorskie mleczko do mycia ciała - CAPRI o zapachu lazurowego wybrzeża, zniewalające zmysły powonienia.


Postawiliśmy także na jogurtową maskę głęboko nawilżającą o tej samej nazwie CAPRI, aby dopełniała rozkosz płynącą z zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych samodzielnie. Bogaty ekstrat z algi błękitnej, wosk ze skóry cytryny, wszystko to po to, aby przywrócić blask skórze.
Po pielegnacji kosmetykami Dr Ireny Eris zawsze czuję się młodsza i piękniejsza, i pełna energii to pewnie dzięki bogatej w składniki konsystencji, a także dzięki pięknym zapachom jakie kosmetyki kryją w sobie..A może dzięki nazwie, na cześć mojej ulubionej wyspy .....


Wprowadzajac do SPA Villa Świerkowa Dolina kosmetyki Dr Ireny Eris pragnęłam, aby nasi goście, tak ja ja, po samodzielnie wykonanych zabiegach pielęgnacyjnych delektując się stanem odprężenia, w jaki zostaną wprowadzeni dzięki kosmetykom, udali się na spacer, aby mogli cieszyć się otaczającą naturą, ponieważ z niej tworzone są kosmetyki Dr Ireny Eris. Cieszę się, że polskie produkty mógą dostarczać tyle przyjmności. Zapraszamy do nas!

sobota, 6 września 2014

Wycieczka rowerowa do Pomietowa

Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do miejscowości oddalonej 5 km od Villa Świerkowa Dolina – Pomietów. Wokół piękne krajobrazy, pola, łąki i lasy. Miejscowość powstała w 1417 r., jednak zdaniem tutejszego przewodnika Pana Janusza Gajowniczka, jej słowiańska nazwa Pometow (teren przy wodzie), a także inne fakty mogą świadczyć o jej wcześniejszym powstaniu.

Pomietów (niem. Pumptow) – niewielka wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim, w gminie Dolice, położona 4 km na południowy zachód od Dolic (siedziby gminy) i 21 km na południowy wschód od Stargardu (siedziby powiatu). Obecnie zamieszkuję ją około 270 mieszkańców.

Miejscowość jest malownicza, i co jest rzadkością w Polsce prawie nieskażona architekturą realnego socjalizmu. Nie znajdziemy tu domów typu wiejska kostka z suporeksu pokrytych eternitem – raczej domy tradycyjnej czerwonej cegły pokryte 300-letnią dachówką.

Dodatkowo jest wysoce prawdopodobne, że będziemy w tej miejscowości jedynymi turystami, z całym szacunkiem do Paryża – on wam tego nie zapewni:)

Znajdziemy tam ruiny zabytkowego kościoła z XVI wieku oraz teren podworski z dziedzińcem i parkiem. Majątek ten należał do rodu Wedlów. Mozaikowe budowle z łupanych kamieni polnych są świadectwem XVIII i XIX wiecznej sztuki kamieniarskiej.